Перейти до основного вмісту
.

2 грудня 2014 р. в онлайн-режимі відбулася зустріч гаранта ОПП «Українська мова та література», професора Світлани ШАБАТ-САВКИ зі здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 «Філологія. У реаліях сьогодення, у складних процесах світової глобалізації та гуманізації науково-освітнього простору, як зауважила Світлана Тарасівна, важливим постає моделювання освітньої траєкторії майбутніх фахівців-філологів, здатних ефективно працювати в сучасному освітньому середовищі, провадити наукові дослідження в галузі української філології на засадах академічної доброчесності, вправно застосовувати знання в різних гуманітарних сферах суспільної діяльності, у культурно-мистецьких закладах, у бібліотеках, музеях, журналістиці. Аналізуючи змістове наповнення освітньо-професійної програми, увиразнюючи її переваги та стратегічні орієнтири, гарант ОП зосередила свою увагу на якісній підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних спеціалістів, що забезпечує ОПП «Українська мова та література», успішно акредитована в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Член проєктної групи Галина ТЕСЛІЦЬКА, репрезентуючи посутні характеристики ОПП, указуючи на високий науково-методичний рівень професорсько-викладацького складу, дотримання принципів студентоцентризму та академічної доброчесності, проаналізувала результати анкетування здобувачів освіти щодо форм і методів навчання та викладання, контрольних заходів, критеріїв оцінювання дисциплін, можливостей формальної та неформальної освіти та ін.

У процесі жвавого обговорення ОПП взяли здобувачі освіти, які загалом схвалили освітню програму, підтвердили її актуальність, гнучкість, висловили пропозиції щодо її вдосконалення. Зокрема, Андрій КАПАЦИ запропонував, з огляду на європейський вектор розвитку вітчизняної вищої освіти і науки, наблизити зміст деяких ОК до новітніх наукових напрямів і викладацьких практик.

Богдана ФРАНЧУК звернула увагу на особливості поєднання її перекладацької діяльності як фахівця англійської мови з навчанням на ОПП «Українська мова та література», що дало змогу їй сформувати власну освітню траєкторію, розширити методологічні, лінгвістичні та літературознавчі вміння, сформувати науково-дослідницькі здібності.

Ірина БІЛА зауважила, що завдяки вправному володінню словом можна працевлаштуватися у різних сферах, затребуваних у сучасному суспільстві, бути перекладачем, копірайтером, SMM-менеджером, PR-менеджером, і саме навчання на філологічному факультеті вможливило її успішне працевлаштування проєктним менеджером у приватній компанії.

Христина БЕРБЮК поділилася своїми враженнями щодо ОПП, указала на її важливий стратегічний потенціал – формування національно свідомих, успішних і затребуваних на сучасному ринку праці спеціалістів.

 Тільки конструктивний діалог між усіма суб՚єктами освітнього процесу може забезпечити успішне функціонування освітньо-професійної програми, її унікальність, відповідність стандартним вимогам і запитам потенційних роботодавців.  

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності