Перейти до основного вмісту
.
Кафедра сучасної української мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича радо відгукнулася на пропозицію Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо проведення лекції про основні зміни в чинній редакції «Українського правопису» для працівників цієї установи. Отож 19 червня 2024 р. відбулася онлайн-лекція, що об՚єднала на платформі Google Meеt понад 80 учасників із різних куточків Буковини.
Завідувач кафедри сучасної української мови, доктор філологічних наук, професор Світлана ШАБАТ-САВКА відзначила важливість такого науково-просвітницького заходу, спрямованого на популяризацію української мови, на підвищення культури усного та писемного мовлення серед держслужбовців, на розуміння важливості формування мовно-комунікативної компетентності фахівця, що репрезентує Україну як сильну і незалежну державу.
Із залученням інформаційно-комунікаційних та інтерактивних технологій лекцію «Український правопис: на шляху до вдосконалення мовної компетентності сучасного фахівця» прочитала кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасної української мови Наталія ШАТІЛОВА, яка розповіла про основні орфографічні та пунктуаційні нововведення в редакції «Українського правопису», ознайомила слухачів з обов’язковими змінами в написанні слів та варіантними доповненнями до чинних норм, звернула особливу увагу на виважене використання фемінітивів у мовній практиці. Інформативна мультимедійна презентація з яскравими прикладами, узагальнювальними порівняльними таблицями, покликаннями на офіційні інтернет-джерела, що супроводжували лекційний виклад, сприятиме вдосконаленню правописної грамотності слухачів і спонукатиме їх до самоосвіти з огляду на важливість безперервного професійного розвитку працівників державних інституцій.
Безсумнівно, такий науково-просвітницький захід посилить подальшу тісну співпрацю між академічною спільнотою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та роботодавцями ‒ важливими учасниками освітнього процесу, мотивуватиме до глибшого вивчення української мови як важливого чинника державотворення.
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності